Головна » Файли » медичні статті » 1 [ Додати матеріал ]

Крок1 Буклет 2013 ч2.
20.08.2015, 21:16

101    
У хворого 48-ми років на хронічний гломерулонефрит наявні набряки, АТ-210/100 мм рт.ст., ЧСС- 85/хв., межі серця розширені. Який механізм розвитку артеріальної гіпертензії є головним?
A     Підвищення ОЦК
B     Гіперфункція серця
C     Підвищення продукції вазопресину
D     Підвищення активності симпатичного відділу нервової системи
E     Активація ренин-ангіотензин-альдостеронової системи
102    
У чоловіка 29-ти років з ножовим пораненням шиї визначається кровотеча. При первинній обробці рани встановлено, що пошкоджена судина, розташована вздовж латерального краю груднинно-ключично-соскоподібного м’яза. Визначте цю судину:
A     V. jugularis interna
B     A. carotis externa
C     A. carotis interna
D     V jugularis externa
E     V jugularis anterior
103    
У дитячому дошкільному закладі напередодні новорічних свят було зареєстровано спалах кишкової інфекції. При бактеріологічному дослідженні випорожнень хворих патогенних бактерій не було виділено. При електронній мікроскопії виявлено утворення округлої форми з чітким обідком і товстою втулкою, які нагадують колесо. Вкажіть найбільш імовірний збудник даної інфекції:
A     E.coli
B     Rotavirus
C     P.vulgaris
D     Adenovirus
E     Coxsacki-virus
104    
При гістологічному дослідженні бі-оптатів, взятих з потовщених країв виразки шлунка, виявлені невеликі гніздові скупчення різко атипових гіперхромних невеликих епітеліальних клітин, які розташовані серед дуже розвиненої строми. Визначте пухлину:
A     Недиференційована саркома
B     Медулярний рак
C     Аденокарцинома
D     Скіррозний недиференційований рак
E     Аденома
105    
У хворого 49-ти років на гострий панкреатит виникала загроза некрозу підшлункової залози, що супроводжувалось надходженням у кров і тканини активних панкреатичних протеїназ і розщеплення тканинних білків. Які захисні фактори організму можуть інгібувати ці процеси?
A     Кріоглобулін, інтерферон
B     Гемоплексин, гаптоглобін
C     «2-макроглобулін, «і-антитрипсин
D     Церулоплазмін, трансферин
E     Імуноглобуліни
106    
У хворого нормально забарвлений кал, у складі якого знаходиться велика кількість вільних жирних кислот. Причиною цього є порушення наступного процесу:
A     Гідроліз жирів
B     Секреція ліпаз
C     Всмоктування жирів
D     Жовчоутворення
E     Жовчовиділення
107    
У хворого 20-ти років з жовтяницею встановлено: підвищення у плазмі крові вмісту загального білірубіну за рахунок непрямого (вільного), в калі та сечі - високий вміст стеркобіліну, рівень прямого (зв’язаного) білірубіну в плазмі крові в межах норми. Про який вид жовтяниці можна думати?
A     Жовтяниця немовлят
B     Хвороба Жильбера
C     Іемолітична
D     Паренхіматозна (печінкова)
E     Механічна
108    
У пацієнта 21-го року при очікуванні екстракції зуба виникло сильне відчуття страху. Який з препаратів йому слід призначити для усунення цього відчуття?
A     Карбамазепін
B     Анальгін
C     Аміназин
D     Діазепам
E     Етимізол
109    
Чоловік 46-ти років, хворий на гіпертонічну хворобу, разом з безсольовою дієтою та з антигіпертензивними засобами довгий час приймав гідро-хлортіазид, що зумовило порушення електролітного балансу. Яке порушення внутрішнього середовища виникло у хворого?
A     Збільшення об’єму циркулюючої крові
B     Гіпермагніємія
C     Гіперкаліємія
D     Метаболічний ацидоз
E     Гіпохлоремічний алкалоз
110    
У хворого діагностовано ГРВІ. У сироватці крові знайдено імуноглобулі-ни класу М. Який період інфекційного процесу в даному випадку?
A     Реконвалесценція
B     Продромальний
C     Мікро6оносійство
D     Гострий
E     Інкубаційний
111    
Чоловік 42-х років з ураженням ліктьового нерва не може звести до серединної лінії II і V пальці. Функція яких м’язів при цьому порушена?
A     Тильні міжкісткові м’язи
B     Долонні міжкісткові м’язи
C     Короткий долонний м’яз
D     Відвідний м’яз мізинця
E     Червоподібні м’язи
112    
У хворого 28-ми років тривале блювання призвело до зневоднення організму. Підвищена секреція якого гормону перш за все сприятиме збереженню води в організмі?
A     Кальцитонін
B     Альдостерон
C     Вазопресин
D     Тироксин
E     Соматостатин
113    
До лікарні звернулися робітники з приводу того, що на тілі ними були знайдені паразити сірого кольору, довжиною близько 3 мм. Вони викликали неприємне подразнення шкіри, в місцях укусів виникали свербіж, біль, папули синього кольору, крововиливи. У окремих робітників піднялася температура. На шкірі були крововиливи. Яке захворювання найбільш імовірно?
A     Міаз шкірний
B     Саркоптоз
C     Короста
D     Педикульоз
E     Фтіріоз
114    
При проведені наукового експерименту дослідник зруйнував структуру однієї з частин клітини, що порушило здатність клітини до поділу. Яка структура була зруйнована найбільш імовірно?
A     Пластичний комплекс
B     Ілікокалікс
C     Мітохондрії
D     Мікрофібрили
E     Центросома
115    
Для утворення транспортної форми амінокислот для синтезу білка необхідно:
A     Аміноацил-тРНК-синтетаза
B     Ревертаза
C     Рибосома
D     м-РНК
E     ГТФ
116    
У хворого виявлено протозойне захворювання, при якому вражений головний мозок і спостерігається втрата зору. У крові знайдені одноклітинні пів-місяцевої форми з загостреним кінцем. Збудником цього захворювання є:
A     Токсоплазма
B     Лямблія
C     Трихомонада
D     Лейшманія
E     Амеба
117    
Дитина 4-х років вдихнула ґудзик, який за допомогою бронхоскопу був видалений з правого головного бронху. Який епітелій бронху найбільш імовірно ушкоджений стороннім предметом?
A     Перехідний
B     Одношаровий багаторядний війчастий
C     Багатошаровий незроговілий
D     Одношаровий плоский
E     Одношаровий низькопризматичний
118    
Чоловік 54-х років госпіталізований до нейрохірургічного відділення зі скаргами на відсутність чутливості шкіри нижньої повіки, латеральної поверхні носа, верхньої губи. Лікар при огляді встановив запалення другої гілки трійчастого нерва. Через який отвір виходить із черепа ця гілка?
A     Верхня очноямкова щілина
B     Круглий отвір
C     Овальний отвір
D     Рваний отвір
E     Остистий отвір
119    
Стеатоз виникає внаслідок накопичення триацилгліцеролів у гепатоци-тах. Одним з механізмів розвитку цього захворювання є зменшення утилізації нейтрального жиру ЛПДНЩ. Які ліпо-тропні речовини попереджують розвиток стеатозу?
A     Метіонін, B6, B12
B     Аланін, B1, PP
C     Аргінін, B2, B3
D     Валін, B3, B2
E     Iзолейцин, B1, B2
120    
Хворому 46-ти років на ревматоїдний поліартрит призначили нестерої-дний протизапальний засіб. Але, з причини супутнього захворювання, через деякий час препарат відмінили. Яке захворювання є протипоказанням до призначення цієї групи препаратів?
A     Виразкова хвороба
B     Мігрень
C     Пневмонія
D     Радикуліт
E     Бронхіт
121    
У чоловіка 22-х років високого росту та астенічної будови тіла з ознаками гіпогонадизму, гінекомастією та зменшеною продукцією сперми (азо-оспермія) виявлено каріотип 47 XXY. Який спадковий синдром супроводжується такою хромосомною аномалією?
A     Клайнфельтера
B     Віскотта-Олдрича
C     Дауна
D     Тернера
E     Луї-Барра
122    
При бактеріологічному дослідженні сечі хворого на пієлонефрит виділені мікроорганізми, що утворюють на м’ясо-пептонному агарі жовто-зелений пігмент і характерний запах. Як вони називаються?
A     Клебсієли
B     Азотобактерії
C     Ешеріхії
D     Псевдомонади
E     Протеї
123    
У чоловіка 36-ти років після перенесеної стрептококової інфекції діагностовано гострий гломерулонефрит. Найбільш імовірно, що ураження базальної мембрани ниркових тілець виникає внаслідок алергічної реакції такого типу:
A     Цитотоксична
B     Імунокомплексна
C     Стимулююча
D     Анафілактична
E     Сповільнена
124    
Хворий 61-го року страждає на цироз печінки. Варикозні розширення яких вен з системи порто-кавальних анастомозів можуть мати місце у хворого?
A     Vv. intercostales posteriores
B     V epigastrica superficialis
C     V. circumflexa ilium profunda
D     V femoralis
E     V subcostalis
125    
При визначенні групи крові за системою АВ0 за допомогою стандартних сироваток були отримані наступні результати: аглютинацію еритроцитів викликали сироватки I, II та III груп. Яка група досліджуваної крові?
A     B(III)
B     A(II)
C     AB(IV)
D     O(I)
E     Неможливо визначити
126    
Одна з форм вродженої патології су- проводжується гальмуванням перетворення фенілаланіну в тирозин. Біохімічною ознакою хвороби є накопичення в організмі деяких органічних кислот, зокрема:
A     Молочна
B     Піровиноградна
C     Лимонна
D     Глутамінова
E     Фенілпіровиноградна
127    
У хлопчика зі спадково обумовленими вадами зразу ж після народження спостерігався характерний синдром, який називають "крик кішки". У ранньому дитинстві малюк мав "нявкаю-чий"тембр голосу. Під час дослідження каріотипу цієї дитини було виявлено:
A     Додаткову Х-хромосому
B     Нестачу Х-хромосоми
C     Додаткову 21-у хромосому
D     Делецію короткого плеча 5-ї хромосоми
E     Додаткову Y-хромосому
128    
У жінки 60-ти років після емоційної реакції, яка була викликана гнівом, виник напад загрудинного болю. На ЕКГ були встановлені ознаки порушення коронарного кровообігу. Який вид порушень міг спричинити це явище?
A     Венозна гіперемія
B     Ангіоспастична ішємія
C     Венозний стаз
D     Артерiальна гіпєрємія
E     Справжній стаз
129    
У водія 60-ти років довготривала хронічна патологія легень призвела до недостатності клапанів легеневої артерії і трикуспідального клапану, недостатності кровообігу за правошлуночко-вим типом. Який тип артеріальної гіпертензії є причиною перевантаження серця об’ємом?
A     Центрально-ішемічна гіпертензія
B     Ессенціальна гіпертензія
C     Рефлексогенна гіпертензія
D     Легенева гіпертензія
E     Сольова гіпертензія
130    
Хворому хірург видалив порожнинне утворення печінки діаметром 2 см. Встановлено, що стінка порожнини утворена щільною волокнистою сполучною тканиною, вміст являє собою каламутну, густу, жовтувато-зеленуватого кольору рідину з неприємним запахом, яка мікроскопічно складається переважно з поліморфно-ядерних лейкоцитів. Якому патологічному процесу відповідають такі морфологічні зміни?
A     -
B     Флегмона
C     Хронічний абсцес
D     Емпієма
E     Гострий абсцес
131    
Під час аналізу електрокардіограми встановлено збільшення тривалості і амплітуди зубця S. Деполяризація якої ділянки серця порушена у хворого?
A     Середня і нижня третина міжшлуно-чкової перегородки
B     Верхівка серця
C     Передсердя
D     Бокові стінки шлуночків
E     Базальні відділи шлуночків
132    
У хворого 23-х років вдень раптово підвищилася температура до 39,5oC і через 6 годин повернулася до норми. На другу добу напад повторився і температура досягла 41,5oC. Період апірексії настав через 8 годин. Який тип температурної кривої?
A     Постійний
B     Послаблюючий
C     Септичний
D     Виснажуючий
E     Переміжний
133    
У чоловіка 41-го року відзначаються періодичні напади серцебиття (паро-ксизми), сильне потовиділення, напади головного болю. При обстеженні виявлена гіпертензія, гіперглікемія, підвищення основного обміну, тахікардія. При якій патології наднирників спостерігається подібна картина?
A     Гіперфункція мозкового шару
B     Гіперфункція кори наднирників
C     Гіпофункція мозкового шару
D     Первинний альдостеронізм
E     Гіпофункція кори наднирників
134    
У різнороба 55-ти років, який 28 років пропрацював на хімічному заводі в цеху зі шкідливими умовами виробництва, спостерігаються часті кровотечі із слизової оболонки носової порожнини. За рахунок яких артерій це відбувається?
A     Передня і задня решітчасті артерії
B     Надочноямкова артерія
C     Війчасті артерії
D     Передня мозкова артерія
E     Очна артерія
135    
Чоловік 64-х років із хронічним закрепом приймав щодня одне драже "Бі-сакоділ". Через деякий час для отримання ефекту він змушений був приймати по 2 драже. Як називається такий тип зміни дії лікарських речовин?
A     Кумуляція
B     Ідіосинкразія
C     Сенсибілізація
D     Лікарська залежність
E     Звикання
136    
Чоловік 23-х років після ДТП надійшов до лікарні у важкому стані із черепно-мозковою травмою. Дихання характеризується судомним тривалим вдихом, який переривається коротким видихом. Для якого типу дихання це характерно?
A     Чейн-Стокса
B     Іаспінг-дихання
C     Апнейстичне
D     Кусмауля
E     Біота
137    
При огляді дівчинки 5-ти років лікар помітив на мигдаликах сірувату плівку. Мікроскопія мазків, пофарбованих за Нейссером показала наявність коринебактерій дифтерії. Яка морфологічна особливість була найбільш суттєвою для встановлення виду збудника?
A     Розташування клітин збудника у вигляді штахетника
B     Наявність спор, діаметр яких перевищує діаметр клітини
C     Полярно розташовані гранули волютину
D     Локалізація збудника всередині макрофагів
E     Наявність капсули
138    
Хвора 26-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на появу у випорожненнях білих плоских рухливих утворів, які нагадують локшину. При лабораторному дослідженні виявлені членики з такою характеристикою: довгі, вузькі, з розміщеним поздовжньо каналом матки, яка має 17-35 бічних відгалужень з кожного боку. Який вид гельмінтів паразитує у кишечнику жінки?
A     Diphyllobothrium latum
B     Hymenolepis nana
C     Taeniarhynchus saginatus
D     Echinococcus granulosus
E     Taenia solium
139    
У людини після довільної тривалої затримки дихання збільшилися частота й глибина дихання. Які зміни у складі крові стали причиною цього?
A     Зниження pC02
B     Підвищення pH
C     Підвищення p02
D     Зниження p02
E     Підвищення pC02
140    
Дитина попросила батька надути гумову кульку якомога більше за один видих. Яким з перелічених об’ємів повітря скористується батько?
A     Ємність вдиху
B     Життєва ємність легень
C     Загальна ємність легень
D     Резервний об’єм вдиху
E     Функціональна залишкова ємність
141    
Хворий 49-ти років був доставлений до лікарні в коматозному стані. В анамнезі - цукровий діабет. Об’єктивно: дихання Кусмауля, зниження артеріального тиску, у видихуваному повітрі запах ацетону. Після проведеної невідкладної терапії стан покращився. Який препарат було введено хворому?
A     Букаркам
B     Інсулін
C     Глібенкламід
D     Адреналін
E     Ізадрин
142    
Для постійного внутрішньовенного ведення ліків хворому краще встановити підключичний катетер. В якому анатомічному утворенні на шиї потрібно шукати підключичну вену?
A     Spatium interaponeuroticum suprasternale
B     Spatium antescalenum
C     -
D     Fossa retromandibularis
E     Spatium interscalenum
143    
Жінка 25-ти років звернулася зі скаргами на дисменорею та безпліддя. При обстеженні виявлено: зріст жінки 145 см, недорозвинені вторинні статеві ознаки, на шиї крилоподібні складки. При цитологічному дослідженні в соматичних клітинах не виявлено тілець Барра. Який діагноз встановив лікар?
A     -
B     Синдром Клайнфельтера
C     Синдром трисомії Х
D     Синдром Морріса
E     Синдром Шерешевського-Тернера
144    
В експерименті подразнюють гілочки симпатичного нерва, які іннерву-ють серце. Це призвело до збільшення сили серцевих скорочень, тому що через мембрану типових кардіоміоцитів збільшився:
A     Вихід іонів кальцію
B     Вхід іонів калію
C     Вхід іонів кальцію та калію
D     Вхід іонів кальцію
E     Вихід іонів калію
145    
Жінка 38-ми років звернулася до ендокринологічної клініки з виразним тремором кінцівок. Гіперпродукція, якого гормону здатна викликати такі порушення?
A     Тироксин
B     Інсулін
C     АКТГ
D     Соматостатин
E     Адреналін
146    
Віддачу тепла яким шляхом збільшують люди, які приймають прохолодний душ у спекотні дні?
A     -
B     Випромінювання
C     Теплопроведення
D     Випаровування поту
E     Конвекція
147    
На дослідження в бактеріологічну лабораторію було відправлено випорожнення хворої дитини грудного віку, з яких виділена культура ентеропато-генних кишкових паличок О55К59. На основі яких критеріїв виділена культура віднесена до ЕПКП О55?
A     Культуральні ознаки
B     Визначення фаговару
C     Морфологічні ознаки
D     Антигенні властивості
E     Біохімічні властивості
148    
На основі лабораторного аналізу у хворого підтверджено діагноз - подагра. Для встановлення діагнозу було проведено визначення вмісту:
A     Залишкового азоту в крові
B     Сечової кислоти в крові та сечі
C     Аміаку в сечі
D     Креатиніну в сечі
E     Сечовини в крові та сечі
149    
У хлопчика 11-ти років вміст холестерину в сироватці крові до 25 ммоль/л. В анамнезі - спадкова сімейна гіперхолестеринемія, причиною якої є порушення синтезу білків-рецепторів до:
A     Ліпопротеїнів низької щільності
B     Хіломікронів
C     Ліпопротеїнів проміжної щільності
D     Ліпопротеїнів високої щільності
E     Ліпопротеїнів дуже низької щільності
150    
Під дією негативних чинників довкілля порушена функція міосателітоци-тів. Зміну якої функції всього м’язового волокна слід очікувати в даному випадку?
A     Скорочення
B     Трофіка
C     Розслаблення
D     Скоротливий термогенез
E     Регенерація
151    
У хлопчика 6-ти років відзначається змішана інвазія аскаридами та гостриками. Який протиглисний препарат слід призначити для одноразового прийому?
A     Насіння гарбуза
B     Аміноакрихін
C     Піперазину адипінат
D     Мебендазол
E     Фенасал
152    
В експерименті у тварини в результаті проведеного перетинання депресорного нерва та руйнування кароти-дних клубочків розвинулась стійка гіпертензія. З порушенням якої функції нервової системи пов’язане це явище?
A     Вегетативна
B     Рухова
C     Трофічна
D     Сенсорна
E     Вища нервова діяльність
153    
Обстежуваний знаходиться у фазі повільнохвильового глибокого сну. Про це свідчить реєстрація на ЕЕГ таких хвиль:
A     Альфа-хвилі
B     Тета -хвилі
C     Бета-хвилі
D     Дельта-хвилі
E     Альфа-веретена
154    
Виникнення нижчеперерахованих захворювань пов’язане із генетичними факторами. Назвіть патологію із спадковою схильністю:
A     Серпоподібноклітинна анемія
B     Фенілкетонурія
C     Хорея Іентінгтона
D     Цукровий діабет
E     Дальтонізм
155    
У хворого 48-ми років, на тлі хронічного гломерулонефриту, розвинулася стійка артеріальна гіпертензія. Вкажіть групу найбільш ефективних лікарських засобів для лікування цього пацієнта:
A     Інгібітори ангіотензинперетворюю-чого ферменту
B     Антагоністи кальцію
C     Міотропні спазмолітики
D     Гангліоблокатори
E     а-адреноблокатори
156    
При декарбоксилюванні глутама-ту утворюється нейромедіатор гамма-аміномасляна кислота (ГАМК). При розпаді ГАМК перетворюється у метаболіт циклу лимонної кислоти, яким є:
A     Малат
B     Лимонна кислота
C     Фумарат
D     Оксалоацетат
E     Сукцинат
157    
До біорегуляторів клітинних функцій ліпідної природи належать тром-боксани. Джерелом для синтезу цих сполук є:
A     Арахідонова кислота
B     Стеаринова кислота
C     Фосфатидна кислота
D     Пальмітоолеїнова кислота
E     Пальмітинова кислота
158    
Пацієнт 22-х років скаржиться на підвищену больову чутливість задньої третини язика і на порушення смаку в цій ділянці. Ураження якого нерва має місце?
A     Лицевий
B     Язикоглотковий
C     Під’язиковий
D     Додатковий
E     Трійчастий
159    
Юнак 15-ти років доставлений до приймального відділєння у непритомному стань Об’єктивно: на зовнішні подразники хворий не реагує, дихання періодичне за типом Чейн-Стокса, зіниці звужені, зіничний рефлекс відсутній. Було встановлено, що дані симптоми обумовлені використанням морфіну. Назвіть засіб для антидотної терапії:
A     Унітіол
B     Апоморфіну гідрохлорид
C     Налоксон
D     Кальцію хлорид
E     Протаміну сульфат
160    
Під час оперативного втручання на фоні використання гігронію різко знизився артеріальний тиск. Представники яких груп лікарських препаратів можуть нормалізувати артеріальний тиск?
A     M-холіноміметики
B     а-адреноблокатори
C     а-адреноміметики
D     Іангліоблокатори
E     Я-холіноміметики
161    
Хворий 58-ми років впродовж 9-ти років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін-семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби анаприліном. Через годину після прийому антигіпер-тензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який механізм виникнення гіпоглікемії за умови прийому анаприліну?
A     Збільшення біодоступності інсуліну-семіленте
B     Зменшення періоду напіввиведення глюкагону
C     Збільшення періоду напіввиведення інсуліну-семіленте
D     Пригнічення глікогенолізу
E     Зменшення всмоктування глюкози
162    
При визначенні повітряної та кісткової провідності звуку було встановлено, що у пацієнта ліве вухо краще сприймає звук при кістковому його проведенні, що могло бути пов’язане з захворюванням:
A     Внутрішнього вуха справа
B     Внутрішнього вуха зліва
C     Зовнішнього вуха справа
D     Середнього вуха зліва
E     Середнього вуха справа
163    
Студентка 22-х років звернулася до лікаря із скаргами на підвищення температури тіла до 38oC, слабкість, біль у горлі. Об’єктивно: язик вкритий білим нальотом. Які гістологічні структури язика беруть участь в утворенні цього нальоту?
A     Епітелій грибоподібних сосочків
B     Епітелій жолобкуватих сосочків
C     Епітелій листоподібних сосочків
D     Епітелій ниткоподібних сосочків
E     Сполучнотканинна основа всіх сосочків язика
164    
У чоловіка 50-ти років запалення яєчка ускладнилось його водянкою. Необхідне оперативне втручання. Яку з оболонок яєчка останньою розтинає хірург під час операції?
A     Парієтальний листок піхвової оболонки яєчка
B     Зовнішня сім’яна фасція
C     М’яз-підіймач яєчка
D     Внутрішня сім’яна фасція
E     М ’ясиста оболонка
165    
Ціаністий калій є отрутою, від якої смерть організму наступає миттєво. На які ферменти в мітохондріях діє ціанистий калій:
A     Цитохромоксидаза (аа3)
B     НАД+ - залежні дегідрогенази
C     Цитохром Р-450
D     Цитохром В5
E     Флавінові ферменти
166    
Для лікування деяких інфекційних захворювань, викликаних бактеріями, застосовуються сульфаніламідні препарати, що блокують синтез фактора росту бактерій. Назвіть механізм їх дії:
A     Беруть участь в окисно-відновних процесах
B     Є алостеричними інгібіторами ферментів
C     Є антивітамінами пара-амінобензойної кислоти
D     Є алостеричними ферментами
E     Інгібують всмоктування фолієвої кислоти
167    
У ході хірургічної операції на нирці із заднього доступу (з боку спини) виникла необхідність перетиснути ниркову артерію. У якій послідовності розташовані елементи ниркової ніжки у її воротах ззаду наперед?
A     Артерія, вена, сечовід
B     Сечовід, артерія, вена
C     Вена, сечовід, артерія
D     Вена, артерія, сечовід
E     Артерія, сечовід, вена
168    
Дитина 6-ти років під час гри порізала ногу осколком скла і була направлена у поліклініку для введення протиправцевої сироватки. З метою попередження розвитку анафілактичного шоку лікувальну сироватку вводили за методом Безредка. Який механізм лежить в основі подібного способу гіпосенсибі-лізації організму?
A     Зв’язування рецепторів до IgE на тучних клітинах
B     Блокування синтезу медіаторів у тучних клітинах
C     Стимуляція імунологічної толерантності до антигену
D     Стимуляція синтезу антиген-специфічних IgG
E     Зв’язування фіксованих на тучних клітинах IgE
169    
На розтині тіла хворого, що помер від серцевої недостатності, в інтимі аорти і коронарних судин виявлені жовтого кольору плями і смуги, що вибухають над поверхнею інтими сірувато-жовтуваті бляшки, а також вогнищеве виразкування даних бляшок з наявністю крововиливів, тромбозів і вогнищ звапнування. Для якого захворювання характерні вказані зміни судин?
A     Гіпертонічна хвороба
B     -
C     Вузликовий періартеріїт
D     Сифілітичний мезаортит
E     Атеросклероз
170    
Пацієнт доставлений в інфекційне відділення з попереднім діагнозом ботулізм. У бактеріологічній лабораторії провели одну з імунних реакцій на вміст ботулінічного токсину в досліджуваному матеріалі. Як називається ця реакція?
A     Зв’язування комплементу
B     Аглютинації
C     Іммобілізації
D     Нейтралізації
E     Подвійної імунної дифузії
171    
Потужність, що розвиває м’яз, недостатня для піднімання вантажу. Який вид скорочення м’яза має місце у даному випадку?
A     Ізометричне
B     Концентричне
C     Ексцентричне
D     Ізотонічне
E     Тетанічне
172    
Хвора 66-ти років скаржиться на 6іль у гомілці, який підсилюється при ходьбі. Об’єктивно: набряк та почервоніння по ходу вени. Лікар призначив антикоагулянт прямої дії для місцевого вживання. Який препарат можна використати з цією метою?
A     Мазь троксевазинова
B     Тромбін
C     Мазь саліцилова
D     Мазь бутадіонова
E     Мазь гепаринова
173    
У чоловіка 34-х років під час бійки виникла зупинка серця внаслідок сильного удару у верхню ділянку передньої черевної стінки. Який із зазначених механізмів регуляції спричинив зупинку серця?
A     Парасимпатичні умовні рефлекси
B     Периферичні рефлекси
C     Симпатичні умовні рефлекси
D     Парасимпатичні безумовні рефлекси
E     Симпатичні безумовні рефлекси
174    
Відомо, що введення в організм людини лікарського препарату дикумаро-лу викликає різке зниження в крові вмісту протромбіну і ряду інших білкових факторів згортання крові. Антивітаміном якого вітаміну є дикумарол?
A     Вітамін H
B     Вітамін C
C     Вітамін P
D     Вітамін K
E     Вітамін E
175    
У лабораторії особливо небезпечних інфекцій проводиться мікроскопічне дослідження патологічного матеріалу від хворого з підозрою на чуму, забарвленого за Гінсом-Буррі. Яку властивість збудника дозволяє визначити даний метод?
A     Капсулоутворення
B     Спороутворення
C     Лугостійкість
D     Наявність зерен волютину
E     Кислотостійкість
176    
У померлої дитини 3-х років за життя мала місце менінгіальна симпто- матика, На розтині в м’якій мозковій оболонці макроскопічно виявлені просоподібні вузлики, які мікроскопічно представлені осередком казеозного некрозу з валами епітеліоїдних, лімфої-дних клітин, між якими зустрічаються великі клітини з ядрами на периферії у вигляді півмісяця. Який найбільш імовірний менінгіт у дитини?
A     Туберкульозний
B     Бруцельозний
C     Сифілітичний
D     Менінгококовий
E     Грипозний
177    
При аутопсії тіла чоловіка середніх років, що тривало страждав на бронхо-ектатичну хворобу, виявлено, що обидва наднирника різко з6ільшєні в об’ємі за рахунок кіркового шару. Наднир-ники щільні, бліді, сального вигляду. Мікроскопічно по ходу ретикулярної строми, у стінках судин - відкладання безструктурних, гомогенних, еозинофільних мас і конго-рот-позитивних мас. Який процес зумовив ці зміни?
A     Фібриноїдне набухання
B     Мукоїдне набухання
C     Гіаліноз
D     Амілоїдоз
E     Ліпідоз
178    
Похідні птерину (аміноптерин і мето-трексат) - є конкурентними інгібіторами дигідрофолатредуктази, внаслідок чого вони пригнічують регенерацію те-трагідрофолієвої кислоти з дигідрофо-лату. Ці лікарські засоби призводять до гальмування міжмолекулярного транспорту одновуглецевих груп. Біосинтез якого полімеру при цьому пригнічується?
A     ДНК
B     Іомополісахариди
C     Іангліозиди
D     Ілікозаміноглікани
E     Білок
179    
Жінка 31-го року хворіє на ВІЛ-інфекцію на стадії СНіД. На шкірі нижніх кінцівок, слизової оболонки піднебіння з’явились рудувато-червоні плями, яскраво-червоні вузлики різних розмірів. Один з вузликів взято на гістологічне дослідження. Виявлено багато хаотично розташованих тонкостінних судин, вистелених ендотелієм; пучки веретеноподібних клітин з наявністю гемосидерину. Яка пухлина розвинулась у хворої?
A     Лімфома Беркіта
B     Саркома Капоші
C     Лімфангіома
D     Гемангіома
E     Фібросаркома
180    
У хворого переливання крові ускладнилося розвитком гемотрансфу-зійного шоку. Назвіть тип алергічної реакції, що лежить в основі даної патології.
A     Гіперчутливість сповільненого типу
B     Імунокомплексний
C     Рецептороопосередкований
D     Цитотоксичний
E     Анафілактичний
181    
У недоношеного немовляти спостерігається жовтяниця. З нестачею у нього якого ферменту це пов’язано?
A     НАД+ -дегідрогеназа
B     Каталаза
C     Лужна фосфатаза
D     Кисла фосфатаза
E     УДФ-трансглюкуронідаза
182    
Хворий 58-ми років помер від прогресуючої серцевої недостатності. На розтині: серце розширене у поперечнику, мляве, м’яз на розрізі нерівномірного кровонаповнення, пістрявий. При гістологічному дослідженні: у міокарді повнокров’я, у стромі лімфогістіоци-тарні інфільтрати, що розсувають кар-діоміоцити. Виявлені морфологічні зміни свідчать про:
A     Жирову дистрофії міокарда
B     Негнійний проміжний міокардит
C     Кардіосклероз
D     Венозне повнокров’я
E     Інфаркт міокарда
183    
Лікарі-інфекціоністи широко застосовують антибіотики, які інгібують синтез нуклеїнових кислот. Який етап біосинтезу гальмує рифампіцин?
A     Реплікація в прокаріотах
B     Термінація транскрипції в прокаріотах і еукаріотах
C     Сплайсинг у прокаріотах і еукаріотах
D     Транскрипція в прокаріотах і еукарі-отах
E     Ініціація транскрипції в прокаріотах
184    
Підшлункова залоза - орган змішаної секреції. Ендокринно продукує бета-клітинами гормон інсулін, який впливає на обмін вуглеводів. Як він впливає на активність глікогенфосфо-рилази (ГФ) і глікогенсинтетази (ГС)?
A     Не впливає на активність ГФ і ГС
B     Активує ГФ, пригнічує ГС
C     Активує ГФ і Гс
D     Пригнічує ГФ і ГС
E     Пригнічує ГФ, активує ГС
185    
У хворого з дихальною недостатністю рН крові 7,35. Визначення pCO2 показало наявність гіперкапнії. При дослідженні рН сечі відзначається підвищення її кислотності. Яка форма порушення кислотно-основного стану в даному випадку?
A     Ацидоз метаболічний, компенсований
B     Ацидоз метаболiчний, декомпенсований
C     Ацидоз газовий, компенсований
D     Алкалоз газовий, декомпенсований
E     Алкалоз газовий, компенсований
186    
Чоловік 60-ти років був госпіталізований до стаціонару з діагнозом отруєння грибами, де і помер на 12-й день з ознаками гострої печінкової недостатності. На секції - макроскопічно: печінка дрябла, в’яла, жовто-сірого кольору, глинястого вигляду як на поверхні, так і на розтині; мікроскопічно: ділянки некрозу з аутолітичним розпадом і утворенням жиро-білкового детриту в центрі та вузькою смужкою ге-патоцитів у стані жирової дистрофії на периферії печінкових часточок. Який найбільш імовірний діагноз?
A     Токсична дистрофія печінки в стадії червоної дистрофії
B     Спадковий пігментний гепатоз
C     Хронічна токсична дистрофія печінки
D     Хвороба Вільсона-Коновалова
E     Токсична дистрофія печінки в стадії жовтої дистрофії
187    
У потерпілого 35-ти років з травмою голови у скроневій ділянці діагностовано епідуральну гематому. Яка з артерій найімовірніше пошкоджена?
A     Поверхнева скронева
B     Задня вушна
C     Передня оболонкова
D     Середня оболонкова
E     Середня мозкова
188    
Жінці 55-ти років для лікування ІХС був призначений в-адреноблокатор. Через деякий час у неї з’явився кашель, бронхоспазм. Якому з перелічених засобів притаманна така побічна дія?
A     Метопролол
B     Фенігідин
C     Анаприлін
D     Атенолол
E     Талінол
189    
На електронній мікрофотографії представлена клітина нейрального походження. Термінальна частина дендрита клітини має циліндричну форму і складається з 1000 замкнутих мембранних дисків. Яка клітина зображена на мікрофотографії?
A     Колбочкова нейросенсорна
B     Нейрон передніх рогів спинного мозку
C     Нейрон кори великих півкуль
D     Нейрон спинномозкового вузла
E     Паличкова нейросенсорна
190    
У вагітної жінки 24-х років після тривалого блювання було зареєстровано зниження об’єму циркулюючої крові. Про яку зміну загальної кількості крові може йти мова?
A     Поліцитемічна гіповолемія
B     Олігоцитемічна гіповолемія
C     Поліцитемічна гіперволемія
D     Проста гіповолемія
E     Олігоцитемічна гіперволемія
191    
У кішки з децеребраційною ригідністю потрібно знизити тонус м’язів. Цього можна досягти шляхом:
A     Руйнування вестибулярних ядер Дейтерса
B     Подразнення отолітових вестибуло-рецепторів
C     Подразнення вестибулослухового нерва
D     Подразнення ампулярних вестибуло-рецепторів
E     Подразнення вестибулярних ядер Дейтерса
192    
У тварини збільшений тонус м’язів-розгиначів. Це є наслідком посиленої передачі інформації до мото-нейронів спинного мозку такими низхідними шляхами:
A     Латеральні кортикоспінальні
B     Ретикулоспінальні
C     Руброспінальні
D     Медіальні кортикоспінальні
E     Вестибулоспінальні
193    
Недостатність в організмі ліноле-вої та ліноленової кислот призводить до ушкоджень шкіри, випадіння волосся, сповільненого загоювання ран, тромбоцитопенії, зниження опірності до інфекційних захворювань. Порушення синтезу яких речовин найімовірніше зумовлює вказані симптоми?
A     Інтерлейкіни
B     Кортикостероїди
C     Інтерферони
D     Катехоламіни
E     Ейкозаноїди
194    
При гострому інфаркті в міокарді виникає декілька зон в осередку інфаркту: зона некрозу, зона ішемічного пошкодження і зона ішемії. Зоні пошкодження на ЕКГ відповідає:
A     Зміщення сегменту RS — T вище ізолінії
B     Зниження зубця R
C     Негативний зубець T
D     Глибокий зубець Q
E     Комплекс QRS типу QS
195    
В результаті травми порушено цілісність переднього корінця спинного мозку. Які відростки яких нейронів при цьому пошкоджені?
A     Аксони рухових нейронів
B     Аксони чутливих нейронів
C     Дендрити вставних нейронів
D     Дендрити рухових нейронів
E     Дендрити чутливих нейронів
196    
Після травми передньої поверхні верхньої третини передпліччя у хворого утруднення пронації, послаблення долонного згинання кисті та порушення чутливості шкіри 1-3 пальців на до- лоні. Який нерв ушкоджено?
A     n. cutaneus antebrachii medialis
B     n. medianus
C     n. musculocutaneus
D     n. ulnaris
E     n. radialis
197    
При тиреотоксикозі підвищується продукція тиреоїдних гормонів Т3 та Т4, розвиваються схуднення, тахікардія, психічне збудження та інше. Як саме впливають тиреоїдні гормони на енергетичний обмін в мітохондріях клітин?
A     Блокують дихальний ланцюг
B     Блокують субстратне фосфорилю-вання
C     Активують окисне фосфорилювання
D     Активують субстратне фосфорилю-вання
E     Роз‘єднують окислення та окисне фосфорилювання
198    
Жінка 26-ти років поступила у пологове відділєння в тєрміні вагітності 40 тижнів. Шийка матки розкрита, але скорочення матки відсутнє. Лікар дав засіб гормональної природи для посилення пологової діяльності. Назвіть засіб:
A     Гідрокортизон
B     АКТГ
C     Окситоцин
D     Естрон
E     Тестостерон
199    
При дослідженні гостроти слуху в коваля виявили втрату слуху на 50% у діапазоні низьких частот і майже нормальну гостроту слуху в діапазоні високих частот. Порушення яких структур слухової системи призвело до такого стану?
A     Барабанна перетинка
B     Середня частина кортієвого органу
C     Кортієв орган - ближче до гелікотре-ми
D     М’язи середнього вуха
E     Кортієв орган - ближче до овального віконця
200    
При підозрі на туберкульоз хворій дитині зробили пробу Манту Через 24 години у місці введення алергену з’явились припухлість, гіперемія і болісність. Які основні компоненти визначають цю реакцію організму?
A     В-лімфоцити, IgM
B     Плазматичні клітини, Т-лімфоцити і лімфокіни
C     Макрофаги, В-лімфоцити і моноцити
D     Гранулоцити, Т-лімфоцити і IgG
E     Мононуклеари, Т-лімфоцити і лім-фокіни

Категорія: 1 | Додав: АДМІН
Переглядів: 957 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0