close

Тести до теми: Виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки
30.03.2016, 19:05

1.Хворий 25 років пройшов курс ліку­вання у гастроентерологічному відді­ленні з виразковою хворобою. Через 2 тижні у пацієнта з'явився постійний біль, який наростав і не купірувався ­лікарськими засобами. Живіт болісний у епігастрії, помірний дефанс у пілоро-дуоденальній ділянці. Розвитком яко­го ускладнення, найімовірніше, зумовлене погіршення стану хворого?

А. Перфорація

B.  Малігнізація

C.  Стеноз

D. Пенетрація

E.  Кровотеча

 

2..Хворий 35 років, водій, хворіє на ви­разкову хворобу дванадцятипалої ки­шки із значно підвищеною секретор­ною та кислотоутворюючою функці­єю шлунку протягом 2 років. Після лі­кування в стаціонарі виписаний у за­довільному стані. Який препарат слід рекомендувати хворому з профілакти­чною метою для регулярного амбулаторного при­ймання?

A. Трихопол

B.  Но-шпу

C.  Платифілін
  D. Фамотидин

Е. Атропін

 

3. Юнак 22 років у стаціонарі скар­житься на біль в епігастрії зранку на­тщесерце, нудоту. Два роки тому отри­мував лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовір­ний?

А. Гелікобактер пілорі

8. Глистна інвазія

C.  Аліментарний фактор

D.Харчова алергія

E.  Стресові ситуації

 

4. .Хвора 55 років скаржиться на по­стійний біль в епігастральній ділянці, що виникає через 30 хвилин після їди, блювання, схуднення за півроку на 10 кг,  анорексію.  В  анамнезі виразкова хвороба шлунка протягом 5 років. Клі­нічний аналіз крові: НЬ - 56 г/л, ШЗЕ - 47 мм/год. Який набільш вірогідний ді­агноз?

A. Виразкова  хвороба  шлунка,  фаза загострення

B.  Хронічний панкреатит

C.  Висока кишкова непрохідність

D.Рак шлунка      

E.  Перфоративна виразка шлунка

 

5. Хворий оперований два роки тому з приводу перфоративної виразки два­надцятипалої кишки, проведено уши­вання виразки. За останні два місяці схуд на 12 кг, що пов'язує з боязню приймати тверду їжу через біль та ви­снажливу нудоту, що з'являються після їди. Почав самостійно викликати блю­вання, останнє приносить полегшення. Який попередній діагноз?

A. Пілороспазм

B.  Пенетруюча виразка дванадцятипа­лої кишки

C.  Хронічний післяопераційний панкре­атит

D.  Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, загострення

E.  Рубцевий пілородуоденальний стеноз

 

6. Хворий на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки скаржиться на загальну слабкість, задишку під час незначного навантаження, бажання їсти крейду. Об'єктивно: хворий блідий, виявляються трофічні зміни шкіри. Аналіз крові: ер. -З,З • 1012/л; Нв - 90 г/л; КП - 0,75, рц. – 2%, залізо крові - 5,6 мкмоль/л.  Яке ускладнення розвинулось у хворого?

А. Гемолітична анемія

В. Залізодефіцитна анемія.

С. Еритремія.

Д. Апластична анемія.

    Е. В12-фолієводефіцитна анемія.

 

7. Чоловік, 36 років, протягом 2 днів скаржиться на запаморочення, загальну слабкість. 8 років тому визначена деформація бульби дванадцятипалої кишки.Об’єктивно:  температура тіла - 36, 7˚С, ЧД - 22 за хв., пульс - 100 за 1 хв., АТ - 95/60 мм. рт. ст. Шкіра та слизові оболонки бліді. Запідозрено  кровотечу в травному тракті. Яке дослідження найімовірніше підтвердить кровотечу у даного хворого?

А. Колоноскопія.

В. ЕФГДС.

С. Ректороманоскопія.

Д. Визначення прихованої крові в калі.

Е. Рентгеноскопія.

 

8. У 20-річного службовця з’явився голодний біль у надчеревній ділянці, що супроводжувався печією. Вживання їжі знімає біль, але через 1,5 год біль знову відновлюється. Хворий часто вживає соду, яка полегшує стан на короткий період часу. Який з перелічених методів найбільш інформативний для діагностики?

А. Езофагогастродуоденоскопія.

В. Рентгеноскопія травного тракту.

С. Зондове дослідження шлункового соку

Д. рН - метрія шлунку.

Е. Аналіз калу на приховану кров.

 

9. Жінка, 60 років, скаржиться на немотивовану загальну слабкість, швидку втомлюваність, зниження апетиту, нудоту, відразу до м’ясних продуктів. За останній місяць двічі були шлункові кровотечі. В анамнезі - хронічний субатрофічний гастрит, 3 роки тому була виразка шлунку з локалізацією на малій кривизні. Об’єктивно: температура тіла - 37, 4˚С. Шкіра бліда. Під час пальпації в надчеревній ділянці визначається болісність. У крові: Нb - 80г/л, л. - 10,6•109/л, ШОЕ - 32 мм/год. Яке захворювання в пацієнтки необхідно виключити в першу чергу?

А. Рак шлунка.

В. Поліпоз шлунка.

С. Виразкову хворобу шлунка.

Д. Виразкову хворобу дванадцятипалої кишки.

Е. Хронічний панкреатит.

 

10. Чоловік, 47 років, скаржиться на виражену загальну слабкість, напади серцебиття та пітливості,  рідше- біль у надчеревній ділянці, які виникають через 10-15 хв після вживання їжі. Протягом 10 років хворів на виразкову хворобу шлунку. 2 роки тому виконана резекція шлунку за Більрот-2. Під час обстеження живіт м’який, болючий у надчеревній ділянці та пілородуоденальній зоні. Яке ускладнення найбільш імовірно виникло у хворого?

А. Пептична виразка анастомозу.

В. Гастрит кукси шлунка.

С. Демпінг-синдром.

Д. Хронічний панкреатит.

Е. Холецистит.

 

11. . Жінка, 35 років, поступила в клініку зі скаргами на біль в надчеревній ділянці, який виникає через 1 - 1,5 години після вживання їжі, печію, блювання, яке приносить полегшення. Об’єктивно: язик обкладений білим нальотом, живіт м’який, болючий в надчеревній ділянці. Спостерігаються позитивні симптоми Менделя, Образцова - Стражеско. Яке з наведених досліджень є найбільш інформативним для встановлення діагнозу?

А. ЕФГДС.

В. рН - метрія.

С. УЗД.

Д. Рентгеноскопія шлунка.

Е. Колоноскопія.

 

12. У хворого, 65 років, якому 9 років тому було проведено субтотальну резекцію шлунка з приводу виразкової хвороби, виявлено залізодефіцитну анемію: ер. - 3,0 •1012/л, Нb - 58 г/л, КП - 0,6. Який з препаратів слід рекомендувати в цьому випадку?

А. Ферроплекс.

В. Тардиферон.

С. Аскофер.

Д. Феррум Лек.

Е.   Гемофер.

 

13. Хворий, 51 року, скаржиться на відчуття тяжкості у надчеревній ділянці після вживання їжі, відрижку з тухлим запахом, блювання після переїдання. Довгий час хворіє на виразку пілоричного відділу шлунка з частими загостреннями. Об’єктивно: маса тіла знижена, нижня межа шлунка на 4 - 5 см нижче пупка, визначається шум плескоту натще. Яке ускладнення виразкової хвороби розвинулось у хворого?

А. Перфорація виразки.

В. Пілоростеноз.

С. Перивісцерит.

Д. Пенетрація.

Е. Малігнізація виразки.

 

14. Чоловік, 50 років, скаржиться на біль у надчерев’ї до вживання їжі, проноси. Виявлено дуже високу кислотність шлункового вмісту, високий рівень гастрину в крові, виразку дванадцятипалої кишки. Запідозрена наявність синдрому Золлінгера - Еллісона. У якому органі найбільш часто локалізується пухлина, асоційована з даним синдромом?

А. У дванадцятипалій кишці.

В. У шлунку.

С. У підшлунковій залозі.

Д. У товстій кишці.

Е. У лімфатичних вузлах.

 

15. Чоловік 52 років знаходився на лікуванні у стаціонарі по поводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, важкого перебігу, фаза загострення, ускладненої кровотечею. Який препарат доцільно використовувати для вторинної профілактики рецидивів після виписки хворого з стаціонару?

А. Солкосерил.

В. Платифілін.

С. Алмагель.

Д. Фамотидин.

Е. Де-нол.

 

16. У юнака, 18 років, вперше діагностовано виразку цибулини дванадцятипалої кишки. Тест на Helicobacter pylori - позитивний, рН шлункового соку - 1,0. Яка схема лікування є найбільш доцільною в даному випадку?

А. Денол + трихопол.

В. Квамател + амоксицилін.

С. Гастростат + омепразол.

Д. Омепразол + оксацилін.

Е. Де-нол + циметидин.

 

 

17. У чоловіка, 52 років, що хворіє на ерозивний гастрит, виразкову хворобу цибулини 12-п.к.  прогресує загальна слабкість, серцебиття, запаморочення. Об’єктивно: блідість і сухість шкіри та слизових оболонок, ангулярний стоматит. Пульс - 104 за 1 хв, тони серця приглушені, систолічний шум біля верхівки й основи серця. АТ - 130/75 мм. рт. ст. Печінка та селезінка не пальпуються .У крові виражена гіпохромна анемія. Який патогенетичний фактор може бути найважливішим у розвитку анемії в даному випадку?

А. Дефіцит вітаміну В12.

В. Крововтрата.

С. Інтоксикація.

Д. Гемоліз еритроцитів.

Е. Дефіцит фолієвої кислоти.

 

18. Чоловік, 35 років, скаржиться на інтенсивний  голодний та нічний біль у надчерев’ї, печію, регургітацію кислого вмісту, схильність до запорів. Об’єктивно: температура тіла - 36,4˚С, ЧД - 16 за 1 хв, пульс 72 за 1 хв, АТ - 120/75 мм. рт. ст. Дані ФГДС: виразка цибулини дванадцятипалої кишки. Який симптом найбільш імовірно свідчить про ефективність призначеної етіопатогенетичної терапії на ранньому етапі лікування?

А. Зменшення болю.

В. Зникнення болю.

С. Зникнення печії.

Д. Нормалізація випорожнення.

Е. Зникнення симптомів регургітації.

 

19. Хворий, 32 років, протягом 5 років хворіє на хронічний гастродуоденіт. Палить, харчується нерегулярно. Обіймає керівну посаду. Протягом останнього місяця з’явився нічний та голодний біль. Об’єктивно: визначається локальна болючість, резистентність та позитивний симптом Менделя в пілородуоденальній зоні. Дані ФГДС: виразка на передній стінці дванадцятипалої кишки. Який з факторів є провідним у виникненні даної патології?

А, Паління.

В. Порушення моторної функції.

С. Інфікованість Helicobacter pylori .

Д. Порушення харчування.

Е. Стресовий фактор.

 

20. У хворого, 25 років, восени з’явились печія, закрепи, біль у надчеревній ділянці, що виникають через 1,5 - 2 години після їди, інколи вночі. Біль посилюється у разі вживання гострої, солоної і кислої їжі, зменшується після застосовування соди і грілки. Хворіє протягом року. Хворий зниженого харчування, язик не обкладений, вологий. Під час перкусії і пальпації живота визначається болючість в мезогастрії, у цій самій ділянці - резистентність м’язів передньої черевної стінки. Який діагноз найбільш імовірний?

А. Автоімунний гастрит.

В. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки.

С. Діафрагмальна грижа.

Д. Жовчокам’яна хвороба.

Е. Хронічний панкреатит.

21. Чоловік, 27 років, 12 років хворіє на виразкову хворобу з локалізвцією виразки в дванадцятипалій кишці. Теперішнє погіршення стану спостерігається протягом 2 тиж. Яка схема терапії краща для цього хворого?

А. Трихопол, но-шпа, ампіцилін.

В. Атропін, вікалін, фестал.

С. Но-шпа, омепразол, фосфалюгель.

Д. Де-нол, платифілін, есенціале.

Е. Трихопол, омепразол, кларитроміцин.

 

22. Хворий, 80 років, скаржиться на зниження апетиту, печію, нудоту, періодичне блювання після їди, помірний біль у надчерев’ї під мечеподібним відростком постійного характеру, з іррадіацією в спину та праве підребер’я. Хворіє протягом року.Об’єктивно: язик обкладений білим нальотом, сосочки згладжені. Живіт м’який, помірно болючий у надчерев’ї під мечоподібним відростком. Печінка не збільшена. Дані ФГДС: по малій кривизні визначається дефект розміром 1,0×0,8 см, неглибокий, з чіткими контурами, з помірним інфільтративним валом та некротичним нальотом на дні. Яка найбільш імовірна патологія зумовлює таку картину?

А. Рак шлунка.

В. Хронічний ерозивний гастрит.

С. Виразкова хвороба шлунка.

Д. Гостра ерозія шлунка.

Е. Саркома шлунка.

 

23. Хворий, 27 років, останні 1,5 місяців скаржиться на ниючий біль у надчерев’ї відразу після вживання їжі, печію, відрижку повітрям, нудоту, схильність до закрепів. Під час ендоскопії виявлено велику кількість слизу, гіперемію та набряк слизової фундального відділу шлунка з ділянками його атрофії. Рівень базальної кислотоутворюючої функції - 80 ммоль/л, а рівень стимульованої кислотної продукції - 135 ммоль/л. Яка найбільш імовірна хвороба розвивається в даного пацієнта?

А. Виразкова хвороба шлунка.

В. Хронічний гастрит тип В.

С. Хронічний гастрит тип А.

Д. Хронічний гастрит С.

Е. Хвороба Менетріє.

 

24. Жінка, 55 років, скаржиться на біль в надчеревній ділянці, що виникає після їди, нудоту, відрижку, нестійкість випорожнень. Хвороба поступово прогресує останні півроку. Об’єктивно: блідість і сухість шкіри, язик обкладений, вологий з відбитками зубів по краях. Під час пальпації живота: поширений біль в надчеревній ділянці. Який найбільш інформативний метод дослідження в даному випадку слід застосувати?

А. Фракційне дослідження шлункової секреції.

В. Розгорнутий клінічний діагноз крові.

С. Рентгенологічне дослідження шлунка і кишок.

Д. Комп’ютерну томографію черевної порожнини.

Е. Фіброгастроскопію з біопсією слизової оболонки шлунка.

 

25. Хворий, 24 років, звернувся в поліклініку зі скаргами на біль у надчеревній ділянці через 1 - 1,5 год після їди, нічний біль, часте блювання, яке приносить полегшення. Багато палить, випиває. Об’єктивно: язик чистий. Під час поверхневої пальпації живота виявлено м’язовий дефанс, біль справа вище від пупка. Лабораторно: реакція на приховану кров в калі позитивна. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Хронічний холецистит.

В. Хронічний гастрит.

С. Виразкова хвороба.

Д. Хронічний ентерит.

Е. Хронічний коліт

 

26. Чоловік, 45 років, скаржиться на загальну слабкість, запаморочення. Протягом 15 років страждає на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Об’єктивно: температура тіла - 36,5˚С, ЧД - 20 за 1 хв, пульс - 96 за 1 хв, АТ - 115/70 мм. рт. ст. Шкіра та видимі слизові оболонки бліді. В крові: ер. - 3,8 •1012/л, Hb - 90 г/л. Реакція Грегерсена слабопозитивна. Яка переважна тактика лікування анемічного синдрому в даного хворого?

А. Призначити препарати заліза перорально.

В. Призначити препарати заліза парентерально.

С. Призначити вітамін В12.

Д. Призначити переливання еритроцитарної маси.

Е. Рекомендувати щоденне вживання печінки.

 

27. Чоловік, 42 років, скаржиться на тупий біль у надчеревній ділянці через 1,5 - 2 год після їди, нудоту, кислу регургітацію, схильність до закрепів. Хворіє приблизно 10 років, загострення - щорічно. Об’єктивно:температура тіла - 36,5˚С, ЧД - 18 за 1 хв, пульс - 72 за 1 хв, АТ - 120/75 мм. рт. ст. Пальпаторно: напруження м’язів та біль справа від пупка. Який рентгенологічний симптом є прямим і найбільш характерним для захворювання пацієнта?

А. Дефект наповнення.

В. Симптом ніші.

С. Конвергенція складок слизової оболонки шлунка.

Д. Стовщення та ригідність складок слизової оболонки шлунка.

Е. Пілороспазм.

 

28. Чоловік, 32 років, скаржиться на печію та ниючий біль у надчеревній ділянці через 2-3 год після їди. Загострення - навесні та восени. Харчова непереносність яєць та риби. Об’єктивно: під час пальпації живота слабкість, болючість у гастродуоденальній ділянці. Дані ЕФГДС: виразка 5 мм на передній стінці дванадцятипалої кишки. Позитивний уреазний тест. Який найбільш імовірний провідний механізм розвитку захворювання?

А. Гелікобактерна інфекція.

В. Харчова алергія.

С. Продукція аутоантитіл.

Д. Зниження синтезу простагландинів.

Е. Порушення моторики шлунка.

 

29. У чоловіка, 42 років, що хворіє протягом 20 років на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, з’явилося постійне відчуття тяжкості у шлунку після їди, відрижка тухлим, блювання вжитою напередодні їжею, схуднення. Об’єктивно: стан відносно задовільний, тургор тканин знижений. Живіт під час пальпації м’який, симптомів подразнення очеревини немає, визначається шум плеску в надчеревній ділянці. Випорожнення 1 раз на 3 дні. Яке ускладнення найбільш відповідає стану хворого і даній клініці?

А. Ракова пухлина шлунка.

В. Прикрита перфорація виразки.

С. Виразковий стеноз вихідного відділу шлунка.

Д. Пенетрація виразки.

Е. Хронічний панкреатит.

 

30. Чоловік, 60 років, протягом 23-х років хворів на виразкову хворобу шлунку (антрального відділу). Протягом останніх 9-й місяців змінився характер болів  - вони стали постійними, з періодичним підсиленням та зменшенням, знизився апетит, розвилася значна загальна слабість. Хворий за даний час схуд на 8 кг. Пальпаторно - болючість в епігастральній зоні. Аналіз шлункового соку - різко знижена кислотність. Рентгенологічно: в антральному відділі шлунка — "ніша" діаметром до 2,5 см, ригідність стінки, "географічний малюнок" слизової оболонки.

Про який патологічний процес слід думати ?

А. Загострення виразкової хвороби шлунку.

В. Пенетрація виразки шлунку в підшлункову залозу.

С. Малігнізація виразки (рак шлунку).

Д. Склерозування виразки з розвитком атрофічних змін.

Е. Приєднання дизбактеріозу до основного захворювання.

 

31. . У пацієнта, 56 років, появились скарги на періодичні болі в епігастрії, середньої інтенсивності, через 15-20 хвилин після їжі, рідше - натще. Апетит збережений. 4 роки хворіє та систематично лікується з приводу ревматоїдного артриту. При рентгеноскопії верхніх відділів ШКТ- дефект з наповненням барієм у препілоричному відділі діаметром 1 см.

Ваш попередній діагноз ?

А. Поліп шлунку.

В. Рак шлунку.

С. Хронічна Нр-позитивна виразкова хвороба шлунку.

Д. Постбульбарна виразка.

Е. Нр-негативна (симптоматична) виразка шлунку.

 

32. У хворого, 32 років з виразковою хворобою 12-палої кишки при рН-метрії шлункового соку встановлено, що базальна рН тіла шлунку досягає 0,9, а антрального відділу- 1,6.

Ваше заключення за даними рН-метрії :

А. Помірно знижена кислотоутворююча функція шлунку, субкомпенсований стан.

В. Різко підвищена кислотоутворююча функція шлунку,субкомпенсований стан.

С. Нормальна кислотоутворююча функція шлунку, компенсований стан.

Д. Помірно підвищена кислотоутворююча функція шлунку, компенсований стан.

Е. Різко знижена кислотоутворююча функція шлунку, декомпенсований стан.

 

33. У чоловіка, 34 років, шофера каміона, весною появились болі в підложечній області живота натще, що на певний час стихали після їжі, а також печія, відрижки кислим. У подальшому відмічав рецидиви даних болів переважно у весняно-осінній періоди. Лабораторні дані- без суттєвих змін.

Для якого захворювання найбільш характерна сезонність даного симптомокомплексу ?

А. Кардіальна виразка.

В. Рак шлунку.

С. Хронічний гастрит, тип А.

Д. Солярит.

Е. Пілорична виразка.

 

34. . Заробітчанин, 28 років, на фоні незбалансованого і нерегулярного харчування почав відчувати натще ниючі болі в епігастральній області, періодичну печію після гострої, кислої, смаженої їжі, відрижки повітрям та кислим. Дообстеження пацієнта виявило в нього різко підвищену кислотність шлункового соку на фоні хронічної виразкової хвороби 12-палої кишки.

Який з наведених нижче препаратів може забезпечити ефективну 24-годинну регуляцію кислотності в даного пацієнта вже при однократному прийомі на добу ?

А. Рабепразол (паріет).

В. Маалокс.

С. Сукральфат ( вентер ).

Д. Пірензепін ( гастроцепін ).

Е. Фамотидин ( квамател ).

 

35. У мужчини 34 років на фоні незбалансованого харчування, нервових і фізичних перевантажень появились болі в епігастрії натще і через 1-1,5 годин після їжі, періодична печія після гострої та кислої їжі, відрижки повітрям і кислим, нудоти переважно натще. Рентгеноскопія шлунку і 12-палої кишки: виразкова "ніша" на задній стінці цибулини. Дихальний тест ( після перорального прийому сечовини, міченої радіоактивним вуглецем ) - позитивний.

Яка з вказаних схем лікування забезпечить кращу антихелікобактерну дію при вперше виявленій виразці 12-палої кишки ?

А. Де-нол + метронідазол + квамател ( фамотидин ).

В. Тетрациклін + вентер ( сукральфат) + контролок ( пантопразол).

С. Амоксицилін + метронідазол +паріет (рабепразол).

Д. Солкосерил + маалокс + омепразол.

Е. Гастроцепін + цитотек + ранітидин.

Відповіді на тести до теми: Виразкава хвороба

 

1 Д

2 Д

3 А

4 Д

5 Е

6 В

7 В

8 А

9 А

10 С

 

11 А

12 Д

13 В

14 С

15 Д

16 С

17 В

18 В

19 С

20 В

21 Е

22 С

23 С

24 Е

25 С

26 А

27 В

28 А

29 С

30 С

31 Е

32 В

33 Е

34 А

35 С

 

Категорія: Терапія | Додав: АДМІН | Теги: тести
Переглядів: 8912 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.5/2