Головна » Файли » Медичні дисципліни » Терапія [ Додати матеріал ]

Тести до теми: Лікування основних симптомів і синдромів в гастроентерології
30.03.2016, 18:19

 

1. Яку процедуру  немає сенсу проводити при метеоризмі?
А. Промивання шлунку
В. Введення газовідвідної трубки
С. Обмеження вживання в їжу продуктів, які містять багато клітковини і крохмалю
Д. Приймання всередину активованого вугілля
Е. Приймання вітрогінних лікарських трав

2. Жінка, 41 року, протягом 8 років хворіє на хронічний холецистит. Турбує майже постійний монотонний ниючий біль або відчуття тяжкості у правому підребер’ї, відчуття гіркоти у роті зранку, закреп. Під час пальпації живота відмічається незначна болючість у точці проекції жовчного міхура. Об’єм міхура після жовчогінного сніданку зменшився лише на 15% (за даними УЗД). Призначення яких лікарських засобів найбільш доцільне?
А. Міотропних спазмолітиків.
В. Периферійних М - холінолітиків.
С. Холекінетиків. 
Д. Ненаркотичних анальгетиків.
Е. Холеретиків.

3. Хворий, 32 років, на хронічний вірусний гепатит скаржиться на тупий, ниючий біль в правому підребер’ї, нудоту, сухість. Розмір печінки за Курловим - 13 - 12 - 11 см, селезінка збільшена на 2 см. АсАТ - 3,2 мкмоль/(год •л). Серологічне дослідження: НВеАg, висока концентрація ДНК-HBV. Який з наведених нижче лікарських засобів є препаратом вибору в лікуванні даного хворого?
А. Арабінозиду монофосфат.
В. Ацикловір. 
С. Ремантадин.
Д. α - Інтерферон. 
Е. Есенціале форте.

4. У юнака, 18 років, вперше діагностовано виразку цибулини дванадцятипалої кишки. Тест на Helicobacter pylori - позитивний, рН шлункового соку - 1,0. Яка схема лікування є найбільш доцільною в даному випадку?
А. Денол + трихопол.
В. Квамател + амоксацилін.
С. Гастростат + омепразол. 
Д. Омепразол + оксацилін.
Е. Де-нол + циметидин.

5. Чоловік 52 років знаходився на лікуванні у стаціонарі по поводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, важкого перебігу, фаза загострення, ускладненої кровотечею. Який препарат доцільно використовувати для вторинної профілактики рецидивів після виписки хворого з стаціонару?
А. Солкосерил.
В. Платифілін.
С. Адмагель.
Д. Ранітидин. 
Е. Де-нол.


6. У жінки, 42 років, що протягом 5 років хворіє на неспецифічний виразковий коліт, під час ректороманоскопії виявлено виражений запальний процес в нижніх відділах кишечника, псевдополіпозні зміни слизової оболонки. У крові: ер. - 3,0 •1012/л, л. - 9, 8•109/л,  ШОЕ - 52 мм/год. Який препарат є патогенетичним при даній хворобі?
А. Креон.
В. Сульфосалазин. 
С. Вікасол.
Д. Лінекс.
Е. Мотиліум.

7. Хвора, 35 років, прокинулася вночі від  раптового, різкого болю в правому підребер’ї, що іррадіював у праву лопатку. Біль супроводжувався нудотою та повторним блюванням. Симптоми Кера та Мерфі позитивні. Що з перерахованого є найбільш ефективним для купірування нападу?
А. Анестезин.
В. Морфін.
С. Атропін. 
Д. Метоклопрамід.
Е. Папаверин.

8. Чоловік, 20 років, скаржиться на пекучий стисний біль у надчеревній ділянці, печію, відрижку кислим. Об’єктивно:стан задовільний. Під час пальпації визначається болючість в надчеревній ділянці.ФГДС з морфологією біоптатів патології з боку слизової оболонки не виявила. Призначення якого препарату буде найбільш ефективним для курсового лікування виявлених симптомів?
А. Гастроцепіну.
В. Альмагелю.
С. Де - нолу.
Д. Омепразолу. 
Е. Метоклопраміду.

9. 40- річний чоловік хворіє на аутоімунний гепатит. Під час обстеження виявлено співвідношення А/Г - 0,8. У крові: білірубін - 42 мкмоль/л, АсАТ -
1, 8 ммоль/год •л, АлАТ - 2, 3 ммоль/ год •л. Що із перерахованого є найбільш ефективним?
А. Глюкокортикоїди, цитостатики. 
В. Антибактеріальні засоби.
С. Гепатопротектори.
Д. Противовірусні препарати.
Е. Гемосорбція, вітамінотерапія. 

10. Хвора, 36 років, скаржиться на загальну слабкість, збудливість, тяжкість у правому підребер’ї, субфебрилітет. 4 роки тому перехворіла на вірусний гепатит. Зазначені скарги поступово наростали протягом останніх 3 місяців. Об’єктивно: печінка виступає на 3 см з-під краю ребрової дуги. Лабораторно: загальний білірубін - 64, 5 мкмоль/л, прямий - 22, 7мкмоль/л, γ-глобуліни - 31%, АсАТ -1, 42 ммоль/год •л, АлАТ - 1, 96 ммоль/ год •л. Виявлено ознаки активної реплікації вірусу (НВеАg - позитивна реакція). Який з препаратів для етіотропного лікування найбільш ефективний?
А. Есенціале - форте.
В. Карсил.
С. Левамізол.
Д. Преднізолон.
Е.α - інтерферон. 
11. Хворий 35 років, водій, хворіє на ви¬разкову хворобу дванадцятипалої ки¬шки із значно підвищеною секретор¬ною та кислотоутворюючою функці¬єю шлунку протягом 2 років. Після лі¬кування в стаціонарі виписаний у за¬довільному стані. Який препарат слід рекомендувати хворому з профілакти¬чною метою для регулярного амбулаторного при¬ймання?
A.    Трихопол
B.    Но-шпу
C.    Платифілін
  D. Фамотидин
Е. Атропін

12. У хворого після операції розвинулась атонія кишок. Які з перерахованих фармакологічних груп препаратів треба використати для посилення моторики кишок?
А. Н-холіноміметики.
В. М-холіноблокатори.
С. Гангліоблокатори.
Д. Антихолінестеразні.
Е. α 2- Адреностимулятори.

13. У мужчини 34 років на фоні незбалансованого харчування, нервових і фізичних перевантажень появились болі в епігастрії натще і через 1-1,5 годин після їжі, періодична печія після гострої та кислої їжі, відрижки повітрям і кислим, нудоти переважно натще. Рентгеноскопія шлунку і 12-палої кишки: виразкова "ніша" на задній стінці цибулини. Дихальний тест ( після перорального прийому сечовини, міченої радіоактивним вуглецем ) - позитивний.
Яка з вказаних схем лікування забезпечить кращу антихелікобактерну дію при вперше виявленій виразці 12-палої кишки ?
А. Де-нол + метронідазол + квамател ( фамотидин ).
В. Тетрациклін + вентер ( сукральфат) + контролок ( пантопразол).
С. Амоксицилін + метронідазол +паріет (рабепразол).
Д. Солкосерил + маалокс + омепразол.
Е. Гастроцепін + цитотек + ранітидин.

14. У хворого, 47 років, спостерігаються приступоподібні оперізуючі болі в верхній половині живота з іррадіацією в спину, нудоти, що посилюються після жирної чи гострої їжі. Об'єктивно: болючість в точці Губергріца, діастаза сечі - 1024 од., ά-амілаза крові-146 ммоль/ (год •л).
Який з вказаних медикаментів найефективніше знижує панкреатичну секрецію ?
А. Фестал.
В. Сандостатин.
С. Омепразол.
Д. Атропіну сульфат.
Е. ε- амінокапронова кислота.

15. Який з перерахованих препаратів відноситься до гепатопротекторів?
А. Лінекс
В. Лінкоміцин
С. Легалон
Д. Лідаза
Е. Лактулоза.

 

16. Заробітчанин, 28 років, на фоні незбалансованого і нерегулярного харчування почав відчувати натще ниючі болі в епігастральній області, періодичну печію після гострої, кислої, смаженої їжі, відрижки повітрям та кислим. Дообстеження пацієнта виявило в нього різко підвищену кислотність шлункового соку на фоні ерозивного антрального гастриту і дуоденіту.
Який з наведених нижче препаратів може забезпечити ефективну 24-годинну регуляцію кислотності в даного пацієнта вже при однократному прийомі на добу ?
А. Фамотидин ( квамател ).
В. Маалокс.
С. Сукральфат ( вентер ).
Д. Пірензепін ( гастроцепін ).
Е. Рабепразол (паріет).

17. Пацієнт 49 років, скаржиться на періодичні проноси до 6-7 разів на добу, постійний метеоризм, іноді - харчову алергію; на схуднення, загальну слабкість. В аналізі стільця виявлено наявність (+++) гемолізуючих штамів кишкової палички та протея, зменшення кількості лактобактерій.
Яка оптимальна схема лікування даного хворого ? 
А. Спазмолітики, теплові процедури на живіт, вітамінотерапія. 
В. Жовчогінні, ферментні засоби, лазеротерапія. 
С. Адекватні антибактеріальні препарати, далі - курс пробіотиків. 
Д.Імунотерапія, десенсибілізуючі засоби, далі санаторно-курортне лікування.
Е. Препарати молочнокислих бактерій і магнітотерапія.

18. Який з перерахованих антисекреторних препаратів відноситься до блокаторів протонної помпи?
А. Маалокс
В. Сандостатин
С. Фамотидин (квамател)
Д. Езомепразол (нексіум)
Е. Пірензепін (гастроцепін).

19. Який з перерахованих  препаратів відноситься до прокінетиків?
А. Лоперамід (імодіум)
В. Домперидон (мотіліум)
С. Фамотидин (квамател)
Д. Пантопразол (контролок)
Е. Пірензепін (гастроцепін).

20. Мужчина, 34 років, тривалий час відмічає розлиті болі мінливої локалізації в животі середньої інтенсивності, частіше через 20-30 хвилин після їжі або зранку, метеоризм, часті (7-10 разів на добу) проноси (водянистий стілець невеликого об'єму зі слизом), тенезми. Акт дефекації тимчасово зменшує або знімає біль. В анамнезі- перенесена 10 років тому харчова токсикоінфекція. Об'єктивно- болючість в нижній половині живота, кишки нерівномірно здуті і спазмують. Копроскопія: кал темного кольору, слиз, йодофільна флора ++, амілорея ( перетравлена клітковина ++, крохмаль + ).
Який препарат з групи прокінетиків можна застосувати в даного пацієнта ? 
А. Мосаприд ( мосид ). 
В. Атропіну сульфат. 
С. Лоперамід (імодіум ). 
Д. Но-шпа. 
Е. Прозерин.
21. Чоловік, 20 років, скаржиться на пекучий стисний біль у надчеревній ділянці, печію, відрижку кислим. Об’єктивно:стан задовільний. Під час пальпації визначається болючість в надчеревній ділянці.ФГДС з морфологією біоптатів патології з боку слизової оболонки не виявила. Призначення якого препарату буде найбільш ефективним для курсового лікування виявлених симптомів?
А. Гастроцепіну.
В. Альмагелю.
С. Де - нолу.
Д. Омепразолу.
Е. Метоклопраміду.

22. У паціентки 48 р. на фоні періодичних проносів і здуття живота виявлений дисбіоз кишок II ст. Який з перерахованих препаратів є найбільш ефективним пробіотиком?
А. Імодіум
В. Біфідум-бактерин
С. Колі-бактерин
Д. Лактив-ратіофарм
Е. Бактисубтил.

23. У пацієнта 55 р. на фоні хронічного панкреатита алкогольного ґенезу розвилася стійка екзокринна недостатність з явищами малдигестії. Який з перерахованих препаратів краще застосувати для довготривалої корекції екзокринної недостатності підшлункової залози?
А. Мотіліум
В. Панкреатин
С. Креон
Д. Глібенкламід
Е. Еспумізан.

24. У хворого Б., 44 р, після зловживання алкоголю та  ирної їжі розвився приступ оперізуючих болів у верхній половині живота на фоні вираженої гіперамілаземії. Який з препаратів можна застосувати для найбільш ефективної антиферментної терапії?
А. Гастроцепін
В. Предуктал
С. Контрикал
Д. Фестал
Е. Фамотидин

25. Який зі вказаних засобів є  синтетичним холеретиком?
А. Берберину бісульфат.
В. Магнію сульфат
С. Платифіліну гідрохлорид
Д. Оксафенамід
Е. Нікотинамід

26. У пацієнтки А., 58 р., виявлені малосимптомні дрібні (4-6 мм) множинні камені жовчного міхура. Який з вказаних жовчогінних препаратів застосовується для розчинення жовчних каменів і був призначений в даному випадку?
А. Урсофальк
В. Магнію сульфат
С. Галстена
Д. Оксафенамід
Е. Холагол
27. Виберіть оптимальну схему курсової терапії  печії на фоні ерозивної форми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби:
А. Кларитроміцин + омепразол
В. Амоксицилін + фамотидин
С. Алмагель + вентер
Д. Мотіліум + рабепразол
Е. Імодіум + вікасол

28. До якої групи  препаратів відноситься гутталакс (піколакс)?
А. Послаблюючі засоби
В. Антидіарейні засоби
С. Прокінетики
Д. Седативні 
Е. Сорбенти

29. Доза омепразолу в одній таблетці:
А. 20 мг
В.200 мг
С. 150 мг
Д. 300 мг
Е. 5 мг

30. Який антибіотик застосовується в лікуванні активного гелікобактеріозу зідно стандартів лікування Маастріхтського протоколу III перегляду)?
А. Цефтріаксон
В. Пеніцилін
С. Кларитроміцин
Д. Лінкоміцин
Е. Ципрофлоксацин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді на тести до теми: Лікування основних симптомів і синдромів в гастроентерології

1 А
2 С
3 Д
4 С
5 С
6 В
7 С 
8 Д
9 А
10 Е
11 Д
12 Д
13 С
14 В
15 С    

16 Е
17 С
18 Д
19 В
20 А
21 Д
22 Д
23 С
24 С
25 Д
26 А
27 Д
28 А
29 А
30 Е

Категорія: Терапія | Додав: АДМІН | Теги: гастроентерологія
Переглядів: 715 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0