Головна » Файли » Гістологія » 1 [ Додати матеріал ]

Гістологія в гінекології
15.01.2016, 00:29

В даний час велике значення серед усіх інших діагностичних методів відводиться гістологічному обстеженню, яке застосовується з метою вивчення функцій і будови тканин і клітин, як в нормі, так і при патології. Гістологія в гінекології являє собою мікроскопічне дослідження тканин, які були взяті на відповідний аналіз з жіночих репродуктивних органів.

В даному випадку переслідується тільки одна мета, а саме, розпізнавання характеру наявного на той момент патологічного процесу. Гістологія в гінекології дозволяє з максимальною точністю визначити наявність запалення або дистрофії, характер і вид пухлини і так далі.


 
Гістологія в гінекології спрямована на уточнення клінічного діагнозу або його підтвердження, вибір відповідної тактики лікування, а також методики його проведення та оцінки ефективності. Слід зауважити, що гістологія в гінекології дає унікальну можливість виявити ту чи іншу патологію на ранніх стадіях свого розвитку.

Даний вид діагностичного дослідження вимагає від співробітників лабораторії підвищеної пильності та уважності. Не можна допустити того, щоб взятий матеріал через неграмотну методики проведення гістології привів до помилкових результатів.

Дана процедура виконується в строгій послідовності. На першому етапі зразок отриманої тканини поміщають в спеціальну фіксуючу рідину, що дозволяє ущільнити її структуру. Потім виробляють заливку парафіном. Як тільки він затвердіє, акуратно зрізують найтонші пластини досліджуваного матеріалу і поміщають їх на предметне скло. Наступний етап — видалення парафіну та фарбування отриманого матеріалу спеціальною речовиною. Тільки після цього проводять мікроскопічне дослідження. Остаточний результат підводять через тиждень.

У ряді випадків виникає необхідність виконати експрес-аналіз досліджуваної тканини. Тоді технологія процесу дещо видозмінюється, тобто отриманий зразок заморожують, а потім розрізають на тоненькі смужки для подальшого їх дослідження під мікроскопом.

На жаль, даний метод не дозволяє з максимальною точністю визначити характер пухлинних клітин. Однак завдяки йому стає очевидним наявність пухлини. Для більш точної постановки діагнозу залишки проби тканини аналізуються ретельніше.

Гістологічне обстеження досить часто призначають жінкам з метою дослідження шийки матки. Такий вид діагностики має цілий ряд переваг. Так, гістологія шийки матки дозволяє більш ретельно обстежити тканина ураженого органу, що у свою чергу дає можливість своєчасно поставити відповідний діагноз.

Продовжуючи тему нашої розмови, відзначимо той факт, що в гінекології гістологічне дослідження є досить поширеною процедурою. Як правило, його проводять після вискоблювання матки, особливо в тих випадках, коли в процесі «чищення» з порожнини матки були видалені поліпи або якісь інші новоутворення. Це в свою чергу дозволяє з’ясувати природу їх виникнення, а також можливі причини, щоб надалі провести найбільш ефективне лікування.

Крім цього, показанням до проведення гістології служить завмерла вагітність. В даному випадку це діагностичне дослідження дозволяє встановити точну причину, внаслідок якої припинилося нормальний розвиток плоду і була викликана його загибель.

З усього сказаного випливає лише один висновок, причому цілком справедливий: гістологічні дослідження в гінекології є невід’ємною частиною усього діагностичного процесу.

Короткий опис статті: гістології В даному випадку переслідується тільки одна мета, а саме розпізнавання характеру наявного на той момент патологічного процесу. Гістологія в гінекології дозволяє з максимальною точністю визначити наявність запалення або дистрофії, характер і вид пухлини і так далі. гістологія в гінекології гістологія шийки матки гістологічне обстеження

Джерело: Гістологія в гінекології — FB.uk

Категорія: 1 | Додав: АДМІН
Переглядів: 303 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0