close

Маткові кровотечі
11.09.2016, 12:53

Маткові кровотечі в пологах та ранньому післяпологовому періоді займають провідне місце серед різних видів тяжкої акушерської патології, таких як геморагічний шок (ГШ), сидром дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ), сепсис та ін., і перше місце серед причин материнської смертності.

Частота акушерських кровотеч становить від 8,0 до 11,0% і не має тенденції до зниження.

Масивні маткові кровотечі в акушерстві можуть виникаги під час вагітності, в пологах, у послідово­му та ранньому післяпологовому періоді.

Особливістю акушерських кровогеч є їх раптовість і масивність. Акушерським кровотечам властиві гострий дефіцит ОКЦ, порушення серцевої діяльності, анемічна та циркупяторна форми гіпоксії. Основні причини порушень гемодинаміки — дефіцит ОКЦ і невідповідність між ним і ємкістю судинного русла. Тканинна гіпоксія, яка виникає на цьому фоні, супроводжується порушенням окислювапьно-відновлю-вальних процесів з переважним ураженням центральної нервової системи, нирок, печінки, відбувається порушення водно-електролітного балансу, кислотно-основної рівноваги, гормональних співвідношень, ферментативних процесів. При масивних кровотечах швидко розвивається хибне коло, яке може призве­сти до термінального стану та летального кінця.

Масивною крововтратою вважають таку масу втраченої крові, яка вже не може відновитися за раху­нок напруження всіх механізмів саногенезу. Відомо, що жінка під час вагітності та пологів при крововт­раті за рахунок аутогемодилюції та мобілізації крові з депо може відновити в середньому до 20% ОКЦ, чи приблизно 1000 мл крові. Виходячи з цього, нижню грань масивної крововтрати можна встановити в 1000 мл. При крововтраті, яка перевищує 20% ОКЦ, аутогемодилюція не спроможна відновити останній; невідповідність обсягу крові та ємкості судинного русла ліквідуються за рахунок спазму судин. Розви­вається комплекс змін гемодинаміки, який отримав назву "централізації" кровообігу. Цей механізм є оз­накою геморагічного шоку з можливістю формування "шокових" органів з наступними ускладненнями, розвиненням гострої ниркової, печінкової га дихальної недостатності.

Найчастішими причинами виникнення маткових кровотеч в акушерстві є:

  • під час вагітності: передлежання плаценти, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти (ПВНРП);
  • у пологах: передлежання плаценти, ПВНРП, розрив матки, травма м'яких родових шляхів;
  • у послідовому та ранньому післяпологовому періодах: гіпо- і атонія матки, розриви матки та м'яких тканин пологових шляхів, часткове прирощення плаценти, затримка частин посліду в матці, коа-гулопатична кровотеча.

 

На першому місці серед причин маткових кровотеч перебуває патологія, пов'язана з порушенням скоротливої спроможності матки (до 80%) в ранньому післяродовому періоді, на другому місці — кро­вотеча, пов'язана із ПВНРП та передлежанням плаценти. Патологія послідового періоду займає третє місце. Слід відзначити збільшення останнім часом кровотеч, зумовлених коагупопатичним варіантом емболії навколоплідними водами.

....АКУШЕРСЬКА ТАКТИКА ЗАЛЕЖНО ВІД ПРИЧИНИ КРОВОТЕЧІ....

Категорія: 1 | Додав: АДМІН
Переглядів: 587 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0