medbr.at.ua медицина
Еклампсія
Дата: 06.01.2018
Автор: АДМІН
Еклампсія

Еклампсії притаманне приєднання судом до симптомів прееклампсії (якщо судоми не зумовлені іншою причиною).

Еклампсія розвивається у 1 % пацієнток із прееклампсією. Хоча пацієнтки з тяжкою прееклампсією мають більший ризик розвитку судом, у 25 % хворих з еклампсією судоми виникають на фоні симптомів легкої прееклампсії. Крім того, еклампсія може розвинутись і за відсутності протеїнурії. Ускладненнями еклампсії можуть бути крововилив у мозок, аспіраційна пневмонія, гіпоксична енцефалопатія і тромбоемболія.

Клініка

Судоми при еклампсії є тоніко-клонічними і можуть супроводжуватись або не супроводжуватись аурою. Судоми можуть виникати під час вагітності (в 25 % випадків), протягом пологів (50 % випадків) і у післяпологовому періоді (25 % випадків). Більшість випадків післяпологової еклампсії розвиваються протягом перших 48 год після пологів, хоча описані випадки еклампсії через кілька тижнів після пологів.

Лікування

Лікувальна стратегія при еклампсії включає лікування і профілактику судом, контроль АТ і розродження. З метою нормалізації АТ рекомендують використання гідралазину; для лікування і профілактики судом і гіперрефлексії - сульфат магнію, фенітоїн, карбамазепін, фенобарбітал. При еклампсії введення магнію сульфату починають під час визначення діагнозу і продовжують протягом 12-24 год після розродження. Метою лікування магнію сульфатом є досягнення терапевтичної концентрації препарату і профілактика токсичних реакцій шляхом ретельного моніторингу (табл. 16.5).

При передозуванні магнію для профілактики зупинки серця внутршньовенно вводять антидот - 10 мл 10%-го розчину кальцію хлориду або кальцію глюконату. Розродження проводять тільки після стабілізації життєвих функцій пацієнтки і припинення судом. У випадку еклампсії кращим методом допомоги плоду є стабілізація основних систем організму матері. Кесарів розтин виконують за акушерськими показаннями.

Дозозалежні клінічні ефекти магнію сульфату

Концентрація MgSO4 у сироватці крові, мг/мл

Клінічні ефекти

4,8-8,4
8
10
15
17
20-25

  • Терапевтична профілактика судом
  • Депресія центральної нервової системи
  • Втрата глибоких сухожилкових рефлексів
  • Депресія (параліч) дихального центру
  • Кома
  • Зупинка серця
  •  
0 комментариев:
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
Регистрация | Вход